IMGL0383

İzmir Esnaf Odası'ndan Başkan İnce’ye Zİyaret

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve Yönetim Kurulu ile Güzelbahçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Afacan, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi makamın da ziyaret ederek yeni dönemde başarılar diledi.

Yeniden Güzelbahçe Belediye Başkanı seçilen Mustafa İnce’yi makamına ziyaret eden Esnaf Odaları Başkanı Zekeriya Mutlu ve Yönetimi Başkan İnce’yi tebrik etti, başarılar diledi. 3’üncü kez ve %70 oranında yüksek oy alarak yeniden başkan seçilen Mustafa İnce’yi tebrik eden Başkan Mutlu, ‘‘Siz bizim ailemiz içerisinden abi kardeş ilişkimiz olan belediye başkanısınız. Bu zamana kadar esnaf teşkilatımıza olan katkınızı hiç bir zaman unutmadık. Bundan sonra yapacaklarınızdan da hiç kuşkumuz yok. Her zaman Esnaf Odaları Birliği ve bağlı 129 odamız 300 bine yakın esnafımız Güzelbahçe için İzmir için ülkemiz için her projede sizinle olacaktır, her zaman sizinleyiz. Yeni dönem hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

‘Esnafımız zor durumda’

 Yapmış oldukları ziyaret nedeniyle kendilerine teşekkür eden Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Her zaman yanımızda olduğunuzu hissettirdiniz. Paylaşmak, değer vermek ve değer görmek, esnaf ailesinin içinde olmak büyük mutluluk veriyor. Ahilik kültürü Osmanlı’dan bugüne kadar gelmiş büyük ve köklü gelenektir. Ekonominin en önemli temel taşıdır esnaflık. Maalesef esnaflarımız son zamanlarda zor durumda. Her geçen gün bir esnafımız iş yeri kapatıyor. Ekonomik sıkıntılar tüm topluma yansımış bu da esnafı siftah yapmadan günü kapatmasına neden oluyor. Biz küçük bir belediye olmamıza rağmen alışverişimizi Güzelbahçe esnafından yapıyoruz. Esnaf odamızla birlikte yapılabilecek her türlü projeyi destekleyeceğiz. Biz seçim bildirgemize Esnaf Odası ile birlikte yapılacak projeler ile ilgili protokol yapacağımızı belirttik. ’Güzelkart’ ile Güzelbahçeli hemşerilerimize indirimli, ucuz alışveriş imkânı sağlayacağız. Esnafımıza sahip çıkacağız” dedi.