WhatsApp Image 2023 05 01 at 10.13.26

1 Mayıs Emeğin ve Direnişin Bayramı
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye emekçileriyle kahvaltıda bir araya geldi. ‘Emeğin ve direnişin günüdür 1 Mayıs’ dedi.
Güzelbahçe Belediye personeli ile GÜZBEL Kafe’de bir araya gelen CHP İzmir Milletvekili ve adayı Sevda Erdan Kılıç, CHP İzmir Milletvekili adayı Fulya Alçay, Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, işçilerin 1 Mayıs bayramını kutladı.


‘14 Mayısın arifesi’
İşçilere emeğinin hakkını vereceklerini söyleyen CHP İzmir Milletvekili ve adayı Sevda Erdan Kılıç, “CHP iktidarında maaşlar üzerindeki gelir vergisine bir düzenleme getireceğiz ve bu adaletsizlik son bulacak. Ben de taşeron bir işçi kızıyım. Ülkede işçisinden emeklisine her kesim zulüm görüyor. 14 Mayısta bu zulmü kaldıracağız. CHP iktidarında herkesin hakkını vereceğiz. Dün Gündoğdu Meydanı çok güzeldi. 14 Mayısın arifesi gibiydi dün. Bugün de sizlerin bayramı. En büyük şiar eşit işe eşit ücret. Ben de artık Güzelbahçe’de yaşıyorum. Bütün hizmetlerini görüyorum ve teşekkür ediyorum sizlere. Ben de Güzelbahçe ailesine dahil oldum artık. İşçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyiki varsınız. Daha iyi bir yaşam standartlarında yaşamak için sandığa gideceğiz. Ülke uçurumun ucunda artık. Uçurumdan alacak olan sizlersiniz. Siz işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler. Biz bu topraklarda birlikte yaşayacağız. Hepimiz hakkımızı alarak yaşayacağı. Mecliste çoğunluk sağlamak istiyoruz. Bir oy Kılıçdaroğlu’na bir oy CHP ye. Siz söylenenlere bakmayın kazanıyoruz, kazanıyoruz, kazanıyoruz. Aydınlık günlerde buluşmak üzere sevgiyle kalın” dedi.


‘Yarının güzel günleri bizimdir’
Ekonomik zorlukların emekçilerin belini büktüğünü söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bugün sizin gününüz 1 Mayıs emekçi bayramınız kutlu olsun. Bazı emekçiler Güzelbahçe’de saat 5’te kalkıp çöpünü alıyor, bazıları yollarını yapıyor, bazıları otunu temizliyorlar, bazı arkadaşlar sosyal işleri yapıyor. Hepiniz alın teri döküp emek veriyorsunuz. CHP iktidarını Güzelbahçe’de yıkamadılar. Bizleri zamanında mağdur ettiler. 2009 yılında 15 milyon olan bütçenin gerçekleşeni 7 milyondu. 2009 da adaylığımız sırasında sokakları dolaşıyoruz. Belediye çöpü zor topluyordu. Belediye mazot dahi almakta zorlanıyordu. Operasyondan çıkmış ve ekonomik olarak zor süreçlerden geçmiştik. Şu anda 310 milyon bütçe hedefimiz var. O günden bugüne büyük bir değişim yaşadık. Büyüdük ve geliştik. Elde ettiklerimizi Güzelbahçe için harcadık. Ben %70 oy aldıysam sizlerin verdiği emek sayesinde. Bu başarının arkasında bizim birlikteliğimiz sayesinde oldu. Partimin 3’üncü dönemi yaşatması ve halkımın teveccühüyle belediye başkanı oldum. Sizlerin emeğiyle biz bugünlere geldik. En büyük sınavı önümüzdeki günlerde vereceğiz. 14 Mayıs Ülke olarak en büyük sınav olacak. Herkesi sandığa götürelim. 13. Cumhurbaşkanımızı Çankaya çıkartıp CHP’yi birinci parti yapmak için çalışmalıyız. Sevgili işçi, emekçi kardeşlerim sendikasızı hiçbir işçimiz kalmadı. Kadrolu işçilerimizi ek sözleşmesi var. Onlar için de oturup konuşacağız. Artık kadrolu, şirket ayırımı olmaması için 14 Mayıs’ta iktidara geldiğimizde eşit işe eşit ücretle bu ayırıma da son vereceğiz. Yarının güzel günleri bizimdir” diye konuştu.


Bir emekçi olarak aralarında olmaktan gurur duyduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Adayı Fulya Alçay’da, “Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya taşımaya Cumhuriyet Halk Partisi’ni 1’inci parti yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Siz emekçiler, işçiler ülkenin yükünü sırtlayanlar bu düzenin değişmesini, içinde bulunduğumuz ekonomik buhrandan çıkıp refaha, özgürlüğe, eşitliğe kavuşmak istiyorsak 14 Mayısta artık bu düzeni değiştirip iktidar olmak için desteklerinizi bekliyoruz. Başkanımızın da dediği gibi eşit işe eşit ücret. Bunu biz iktidar olduğumuzda göreceksiniz. Emekçinin emeği sonuna kadar korunacak. İyiki varsınız 1 Mayıs Bayramımız kutlu olsun” dedi.


CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen ise, “ Bu 1 Mayıs, 14 Mayıstan sonra daha coşkulu olacak. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Çankaya’ya oturduğunda ve iktidarı aldığımızda bir sonraki 1 Mayıs tam bir bayram havasında geçecek. Çünkü herkes emeğinin karşılığını alacak. Sadece üç-beş kişi zengin olmayacak. 85 milyon hakkını alacak. 14 Mayısta gerçekten bayram olmasını istiyorsanız oylarınızı ona göre kullanmalıyız. Arkadaşlar. Geliyor gelmekte olan” diye konuştu.


Konuşmaların ardından işçiler çiçek verdi, günün anısına toplu fotoğraf çekildi.