IMGS0639

Güzelbahçe 23 Nisan Bayramı Coşkusu Yaşandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilk töreni Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk töreninin ardından Güzelbahçe Kaymakamlığı tarafından Güzelbahçe Stadyumunda resmi tören düzenlendi. Okullarda şiir ve kompozisyon dallarında derece alan öğrencilere ödülleri verildi, ardından çeşitli oyunlar ve gösterilerle 23 Nisan coşkusu devam etti.

5. Çocuk Etkinliği Düzenlendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın 103. yılı Güzelbahçe Belediyesi’nin düzenlediği 5. Çocuk Etkinliği ile coşkulu bir şekilde kutlandı.

Güzelbahçe Belediyesi Düğün Salonu ve Yelki Şehit Binbaşı Aslan Kulaksız Parkı’nda 5.kez düzenlenen etkinliğe çocuklar gönüllerince eğlendi. Çocuklar şişme kaydıraklarda oynadı, dev maskotlarla,  palyaçolar da çocukları eğlendirdi. Karikatür Çizim Atölyesi, Hacivat-Karagöz Kukla Yapım Atölyesi, Resim Atölyesi, Bileklik yapım atölyesi, Atatürk Baskılı Tişört yapım atölyesi, Tahta oyuncak atölyesi, Hacivat karagöz gösterisi, Özay Başkurt’tan çocuk şarkıları, Palyaço, Kostümlü animatörler, Sosis ve balon dağıtımı, Yüz boyama, Maskotlar, Sihirbaz sahne gösterisi, Pamuk şekeri dağıtımı, Nutuk ve masal kitabı dağıtımı, Patlamış mısır, çocuk tiyatrosu, sanal sinema, şişme oyun parkurlarında doyasıyla gönüllerince eğlendiler.

‘Bugün çocukların günü’

Oyun alanlarını gezip çocuklara, Çocuk Nutuk ve Hikaye kitabı dağıtan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bugün çocuklarımızın günü. Gönüllerince doyasıya eylenip, oynasınlar. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bugünü en güzel şekilde kutlamak için hem Güzelbahçe’de hem de Yelki’de eğlenceli programlar yaptık. Bugün Hatay Defne’den gelen depremzede ailemizi misafir ettik. Elvin bugün başkanlık koltuğuna oturdu. Onunla birlikte geziyoruz. Umarız ki ülkemizde bir daha böyle bir felaket yaşanmaz ve böyle bir acı bir daha yaşamayız. 103 yıl önce bugün Ulusal egemenliğimizin temellerinin atıldığı bu topraklarda, ülkemizin bağımsızlığı ve Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını sonuna kadar yaşatacağız. Yaşasın 23 Nisan, yaşasın tam bağımsız Türkiye cumhuriyeti” diye konuştu.