WhatsApp Image 2023 02 28 at 10.49.32 3

Başkanlardan Güzelbahçe Konteyner Kente Çıkarma

Yaşanan deprem felaketinin ardından Güzelbahçe Belediyesi’nin kurduğu konteyner kente Karadeniz, İç Anadolu ve Trakya bölgesinin 40’a yakın Belediye Başkanı ziyaret etti.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 11 il ve onlarca ilçede yıkıma ve can kayıplarına neden olan deprem nedeniyle Güzelbahçe Belediyesi deprem bölgesi için konteyner kent ve lojistik merkezi kurdu. Hızlı bir şekilde 40 konteynere ulaşan merkezde alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlandı. Çalışmaları, CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selçuk Sarıyar, Karadeniz, İç Anadolu ve Trakya Bölgesinden 40 CHP’li İlçe ve Belde Belediye Başkanları ziyaret etti. Güzelbahçe Belediye Meclis Üyesi Aras Kaynarca ve Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay ziyarete gelen Vekil ve başkanlara bilgi verdi.

Depremin İkinci haftasından itibaren alana gelip konteyner ve çadır kurduklarını ifade eden Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay, “Depremin ilk gününde Güzelbahçe’de yardımları toplamaya başladık. Yardımların daha iyi ulaşabilmesi ve dağıtımın sağlamak adına bu merkezi kurduk. Günlük bin depremzede vatandaşımıza yemek çıkartıyoruz. 1’inci Adada 40 konteynerimizin alt ve üst yapı çalışmalarını tamamladık. Şimdi 2 ve 3’üncü adalara konteyner geldikçe yerleştiriyoruz. Hedefimiz 150 konteyner koymak. Eskişehir Büyükşehir ve Bodrum Belediyelerinden de bu konuda destek alıyoruz. Ayrıca Eskişehir ESKİ ve Muğla MUSKİ’den altyapı desteği aldık. Yaralarımızı birlikte saracağız. Başkanımız Mustafa İnce gereken ne varsa deprem bölgesinde yapacağız her defasında belirtiyor. Bugün sizleri aramızda görmek bizlere güç verdi sağ olun var olun” diye konuştu.

Depremin ilk gününden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye ve örgütlerinden büyük bir destek aldıklarını söyleyen CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, “Malatya ilimiz için seferber oldular. Tabi diğer deprem bölgelerinde de tüm CHP belediye ve örgütü aynı şekilde yardımda bulundular. Şimdi de 40’kın üzerinde ilçe ve Belde Belediye Başkanlarımız bizleri ziyaret ettiler, desteklerini ilettiler. CHP’li başkanlarımız bundan sonrada Malatya’yı yalnız bırakmayacaktır. Dayanışmayla bizlerin yanında olacaklardır. Bu vesileyle onların temsil ettiği hem beldelerinde hem ilçelerinde hem de illerinde bizlere yardım gönderen halkımıza çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar iyi ki bizlerle birlikteler. Bu zor günleri dayanışmayla atlatacağımıza gönülden inanıyorum. Ayrıca Güzelbahçe Belediyesi’nin burada kurmuş olduğu konteyner kent bizleri için çok değerli ve kıymetli. Bu vesileyle de Güzelbahçe Belediye Başkanımız Mustafa İnce, Başkan Yardımcısı Mustafa Günay, Meclis Üyesi Aras Kaynarca, Belediye çalışanlarına ve Güzelbahçe halkına teşekkürü bir borç bilirim.” diye konuştu.