WhatsApp Image 2022 12 31 at 00.43.03 2

Güzelbahçe Belediyesi’nden Yeni Yıl Kutlaması

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, çalışanların yeni yılını kutladı. Güzelbahçe Belediyesi Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen yılbaşı kutlamasına CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Belediye Meclis üyeleri, işçi ve memur sendikalarının başkanları ile belediye çalışanları katıldı. 

‘Siz Güzelbahçe’de umutsunuz’

İşçilerin yeni yılını kutlayan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “ Tüm hedeflerimize ulaştığımız 2022’nin bugün sayfasını kapatıp, yeni hedeflere doğru 2023 yılına yeni bir sayfa açıyoruz. Sizlerle 13 yıldır bu sayfayı açıyorum. Büyük bir gurur ve mutluluk benim için.  Değerli mesai arkadaşlarım, 2022 yılındaki ulaştığımız hedeflerimiz için sizlere Güzelbahçe halkı adına teşekkür ediyorum. Aldığımız kararların tamamına yakınını oy birliğiyle alıyoruz. Bu vesileyle siyasi olarak rekabeti ve nezaketi birlikte gayet iyi başardığımız tüm meclis üyelerimiz büyük bir alkışı hak ediyor. Ülkemizdeki yakıcı enflasyon en çok emekçi kesimi etkiliyor. Bütçemiz ölçüsünde sizlerin mağduriyetinin giderilmesi açışından daha iyi sendikal anlaşmalar için her zaman daha çok çalışacağız. İşçilerin işinden olduğu dönemden geçerken biz işçi alımı yaptık. Parti ayrımı gözetmeden her partiye kendini yakın hisseden işçiye sen bizim gibi düşünmüyorsun demeden adalet anlayışıyla işe aldık. Ailemizi memnuniyet içinde genişlettik. Emekçi ekibimizden içimizden CHP İlçe Başkanımız oldu. Görevini layıkıyla özveriyle yerine getiriyor. Şimdi de yine içimizden CHP İlçe Gençlik Kolları’ndan başlayıp dört dönem CHP İzmir İl Başkanlığı’nın çeşitli görevlerinde yer alıp 12 yıl sonra milletvekili aday adaylığı için anlamlı bir yola çıkan bir yol arkadaşımız daha var. Bu Güzelbahçe Belediyesi için bir şereftir. Önümüzdeki yıl iktidardaki partinin belediye başkanı olmak istiyorum. Liderimize önderimize güvenimiz tamdır. Altı siyasi partiyi bir araya getirip ülkemizin geleceğine yönelik umutlarımızı güçlendiren, EYT olsun, 3600 ek gösterge olsun sizlerin kazandığı haklarda büyük emeği olan demokratik hukuk devleti anlayışıyla mücadele ederek bu ülkeye adalet getirmek için Ankara’dan İstanbul’a yürüyen CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu değil midir? Bu mücadele başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm milletvekillerimizin büyük emeği var. Kısmet olursa 2024’e kadar yeni yılı birlikte bu salonlarda kutlayacağız.  En çok neyi dileriz sağlık, huzur ve mutluluk dileriz. Ama ben bir belediye başkanı olarak bir siyasi partinin de temsilcisiyim aynı zamanda. 1999’dan bugüne kadar devam eden Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının Güzelbahçe’de devam etmesini dilerim. Güzelbahçe’de en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Siz Güzelbahçeliler için kentimiz için bir umutsunuz. En büyük mülki amirden tutunda Güzelbahçe’deki tüm kesime herkes sizlere ihtiyaç duyuyor. Güzelbahçe’de yapmış olduğunuz parktan tutunda, yola döşediğiniz taşa, aldığınız çöpe her konuda bir umut oluyorsunuz. Bizim makamlarımız geçici bugün biz burada oluruz yarın başka bir arkadaşımız ama kalıcı olan kurumlardır. Bu kurumlara sahip çıkmak ve büyütmek zorundayız. Güzelbahçe’ye hizmet noktasında hata yapmadan el ele verdiğimiz de bizim için daha güzel ve mutlu geçecektir. Sevdiklerinizle 

birlikte nice güzel yıllar diliyorum. 2023’de buluşmak dileğiyle hepinizi seviyorum hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum’ dedi.

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, ‘‘Ülkemizde yaşanan %185’lik enflansyon ülkemizi yaşanmaz hale getirdi. Asgari ücret ne kadar artsa da o artış sizin cebinize gelmeden eriyecek. Ülkemizde açlık sınırı 9 bin yoksulluk sınırı 26 bin lira artık kurtuluşumuz bu iktidardan kurtulmaktan geçiyor. 2023 yüz yılın seçimi olacak. Önümüzdeki yıl ülkemizin 100. Yılını ve bu ucube sistemden kurtuluşumuzu kutlayacağız. Hepinize sağlıklı, mutlu huzurlu bir yıl diliyorum’’ dedi.

CHP Milletvekili aday adayı Fulya Alçay, ‘‘içinizden biri olarak bu kürsü ikinci konuşmam yıllar önce ilk konuşmam da CHP Güzelbahçe Gençlik Kolları seçiminde konuşmuştum. Şimdi ikinci kez sizlere seslenmenin gururunu yaşıyorum. Sizden biriyim. İçinizden çıktım emeğimle mücadele ediyorum. Sizlerin desteğini her anımda hissediyorum. Etrafıma baktığımda el ele omuz omuza mücadele ettiğim dostlarımı görüyorum. Bu örgütün en büyük gücü, birbirine inanan ve destek olan bireylerden oluşan büyük bir aileden oluşması. Genç yaşımızda çok seçim geçirdik. Belediye Başkanımız Mustafa İnce pozitif ayrımcılığını hep CHP gönül vermiş, örgütün için de yer alan, omuz omuza çalışmış demokrasiye gönül vermiş arkadaşlarımıza gösterdi. Bugün EYT, dün KYK borçları ve TRT katkı payı gibi birçok kazanılan hakta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük payı var. Seçimi kazandıktan sonra birkaç ay içinde yapılacağını açıkladığı vaatler bir bir gerçekleşti.  Bazıları seçim kaybetmemize dahi mal olsa bu konuda adım atmayacağız sözünden nasıl döndüğünü hep birlikte yaşadık. Bu adımlar iktidarın ne kadar oylarının düştüğünün bir göstergesi. Bu ülkeyi yeniden ayağa kaldıracak bizleriz. Ülkemizin en büyük seçimine yine inanarak hep birlikte bunu başaracağız’’ dedi.

Konuşmaların ardından işçilerle birlikte yeni yıl pastasını kesen Başkan İnce, tüm işçi ve emekçilerle tek tek görüşerek yeni yıllarını kutladı.