57c14a43 5998 4d4d 9814 a495d38e7780

Ecevit 16.yılında Büstü Başında Anıldı

Eski Başbakanlardan ‘Karaoğlan’ Bülent Ecevit vefatının 16. yılında Güzelbahçe’de ismine verilen parkta heykeli önünde anıldı.

Anma programına, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Kahramandere Mahallesi Muhtarı Meryem Yılmaz, Meclis üyeleri, STK Başkanları, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Şair, yazar, gazeteci, büyük bir devlet adamı olduğunu söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Rahşan Bülent&Ecevit parkımızız da anıyoruz. İnsanlar kaybedildikten sonra da yaşatılıyorsa görevimizi yapıyoruz demektir. Bülent Ecevit’in arkasındaki görünmeyen kahraman olan ve hep yanında olan değerli eşi Rahşan Hanım’ı ondan ayırmadan bu güzel parkta bir araya getirdik. Onları anıyor ve yaşatıyoruz.  Bülent Ecevit siyasi yaşamı boyunca hiçbir şaibeye konu olmamış dürüst kişiliyle ülkenin tarihine geçmiş bir halk adamıydı.  Bülent Ecevit ayrıştırıcı değil birleştirici bir siyasi liderdi. Onu hep örnek aldık. Bülent Ecevit iyi bir siyasetçiydi, iyi bir yazar, iyi bir gazeteci ve iyi bir şairdi. Onu bugün 16. Ölüm yıl dönümünde anarken bir kez daha anlıyoruz ki halkçı yanının ne kadar iyi olduğunu, halktan yana tavır aldığını, mütevazi kişiliği, siyasetteki nezaketinin bugün ki siyasilerin örnek alması gerektiğini görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Bülent Ecevit’i özlemle anıyor önünde saygıyla eğiliyorum, ruhu şad, mekanı cennet olsun” diye konuştu.