IMGL2554

Alpay Kandemir’in ismi Güzelbahçe'de yaşayacak

Güzelbahçe Belediyesi Meclisi, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden önceki dönem meclis üyelerinden Alparslan Kandemir’in ismini Güzelbahçe’de yaşatacak.

Güzelbahçe Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında vefat eden, Güzelbahçe Belediyesi Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği, Güzelbahçe Belediye Spor Kulübü Başkanlığı yapmış, Güzelbahçe’nin sevilen esnaflarından Alparslan (Alpay) Kandemir’in ismi Yalı Mahallesi 99 sokakta bulunan alanda yaşatılacak.

‘Güzelbahçe’nin Sevilen Abisiydi’

Güzelbahçe’de birçok kesim tarafından sevilen bir isim olduğunu söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Alpay iyi bir arkadaş, iyi bir partili, iyi bir baba, iyi bir eş ve iyi bir esnaftı. Sevilen bir insandı. Siyasi birlikteliğimiz oldu, siyasi ayrılığımız da oldu ama Alpay’la her zaman bir dostluğumuz arkadaşlığımız oldu. Yakalandığı hastalıkla mücadele etti ve yendi de. Fakat ikinci sefer yenik düştü. Bizleri, Güzelbahçelileri derinden üzdü. Güzelbahçe için önemli bir simayı bu ilçede yaşatmak bizler için bir görevdir. Çok yer aradık, uzun süredir de bunu düşünüyordum. Alpay’ın yeri limandı. O bölgede oluşmuş bütün parklar isim almış. Yalı Mahallesi 99 sokakta bir yeşil alanımız mevcut. Orayı düzenlemeye başladık. Alpay kardeşimize yakışacak bir şekilde güzel bir park yapacağız. Ailesinin bir kısmı da o bölgede yaşıyor. O alanı düzenleyip Alpay kardeşimizin ismini vereceğiz. Bu alanı Alpay kardeşimizin ölüm yıl dönümüne yetiştirip açmayı planlıyoruz. Tekrar Allahtan rahmet, ailesine sabır diliyoruz” diye konuştu.