IMGS6749

Cimnastiğin Kraliçesi’nden Başkan İnce’ye ziyaret

Henüz 3 yaşında başladığı cimnastikte 40 madalyaya ulaşan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencisi Burçak Şenman, Hong Kong’un ev sahipliğinde, uluslararası çapta yapılan Queens Cup’ta kazandığı kupa ve yalnızca birinciye özel verilen kraliçe tacıyla, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi ziyaret etti ve kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Hong Kong’un ev sahipliğinde, uluslararası çapta yapılan Queens Cup’ta, Ritmik Cimnastikte ‘Senior’ kategorisinde yarışan, arkadaşlarının ‘lastik kız’ lakabını taktığı Şenman, 42 sporcu arasından birincilik elde ederek kupanın yanı sıra cimnastiğin kraliçesi anlamı taşıyan özel tacın ve en iyi performans ödülünün sahibi oldu.

Bir abin olarak her zaman yanındayım

 

İlçemizi en iyi biçimde temsil ediyorsun, başarıların bizi gururlandırıyor diyerek Burçak’ı karşılayan Başkan İnce, ‘‘Sadece başarıya odaklan bir abin olarak her zaman yanındayım. Eksiklerini, isteklerini bizimle paylaş. İlçemizin adını en iyi biçimde temsil ediyorsun. Başarıların bize gurur veriyor. Biz de senin başarılarını meclisimizin gündemine sunarak ödüllendirmek istiyoruz. Her talebinde tüm imkânlarımızla senin yanındayız’ ’dedi.

 

En zor zamanımda yanımda oldunuz

İzmir Depremi sonrası Bayraklı’dan Güzelbahçe’ye taşınarak bahçede antrenmandan şimdiki imkânlara geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Burçak Şenman, ‘‘En zor zamanımda yanımda oldunuz bana salonu istediğim zaman kullanma imkânı sağlayıp destek verdiniz. Ben de günde 8 saat çalışarak açığımı kısa sürede kapattım. Bu yıl içinde kazandığım dördüncü kupa. Hedefim olimpiyat kotası almak. Bunu başarmış henüz kimse yok. Bunu başarmayı çok istiyorum. Şuan çok güzel bir çalışma ortamım var. Güzelbahçe’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Queens Cup, seneye yüz yüze yapılacak. Aldığım derece sayesinde önümüzdeki yılki yarışmaya da özel olarak davet edildim. Kendimi çok iyi ve zinde hissediyorum. Eğitim ve sporu bir arada yürütebiliyorum. Planlı hareket ediyorum, akademisyenlerim de bana yardımcı oluyor. Arta kalan zamanlarda da derslerime odaklanıyorum. Şu anda gelecek planlamam ile ilgili kesin bir karar vermedim. Ama cimnastik artık hayatımın bir parçası oldu. İlerleyen yaşlarda da cimnastikten kopamayacağım hissine kapılıyorum. Eğitim aldığım alanda kendimi ilerletebilirim ama cimnastik de hayatımda olacak” dedi.