IMGN3535

Güzelbahçe’den ‘Barış Türküleri’ Yükseldi

Güzelbahçe Belediyesi Zafer Bayramı Konserleri kapsamında düzenlediği ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ konserinde Onur Akın Güzelbahçelilere türkü şöleni yaşattı.

Güzelbahçe Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Güzelbahçe Amfi Tiyatrosunda Onur Akın’ı ağırladı. Bir birinden güzel sevilen türküleri seslendiren sanatçı vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Zaman zaman sanatçıya eşlik eden vatandaşlar coşkuyu arttırdı.

‘En iyi söz Barış’tır’

  Konser sonunda sahneye çıkan Güzelbahçe Belediye Başkan Mustafa İnce, “Onur Akın bizim hemşehrimiz. Bu konserin bizler açısından anlamı daha büyük. Böyle büyük bir sanatçının bizim ilçemizde yaşaması bir de sahne alması ayrı bir güzellik katıyor konsere.  Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. Bugün barış ve kardeşliğin en çok konuşulması gereken zaman. Anadolu coğrafyası tüm kültürlerin, tüm medeniyetlerin harmanlandığı bir mozaik. Bu değere, bu kültüre sahip çıkmamız gerekiyor. Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözünde de belirttiği gibi; “Yurtta barış, dünyada barış”ı kendimize şiar edinmeliyiz. Anadolu coğrafyası Türkler, Kürtler, Zazalar, Araplar, Ermeniler, Rumlar, Yahudiler, Süryaniler, Nasturiler, Keldaniler, Yezidiler, Bahailer, Aleviler, Lazlar, Hemşinliler, Çerkesler, Gürcüler, Arnavutlar, Pomaklar ve adını buradan sayamayacağım birçok kültürü içinde barındırmış, kardeşlik ve barış içinde yaşamışlar ve yaşamaya devam ediyorlar. Var olsun barış, var olsun kardeşlik, bu vesileyle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nüzü kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Mustafa İnce’nin Eşi Nilüfer İnce, Onur Akın adına eşi Gülşah Singar’a çiçek taktim etti. CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen’de Onur Akın’a Atatürk’ün kalpaklı fotoğrafını hediye etti. ‘Bir Islıkta Sen Çal’ parçasıyla konser son buldu.

Zafer Bayramı Konserleri 9 Eylülde Devrim Seyrek, Korhan Özgören, Emre Çamtepe ve 11 Eylül’de İlkay Akkaya konserleriyle devam edecek.