IMGN2730

Güzelbahçe’de  Zafer Bayramı Coşkusu

Güzelbahçe Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında düzenlediği konserlerin ilki olan Ezginin Günlüğü Grubunun şarkıları vatandaşlara güzel bir gece yaşattı.

Güzelbahçe Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri dün Ezginin Günlüğü Grubunun sahne almasıyla başladı. Konsere Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP İl Başkan Yardımcısı Yasin Ergül, İl Sekreteri Fulya Alçay, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Uzun zamandır hemşehrilerimzle bir araya gelememenin burukluğunu yaşadığını söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bugün Türkiye’nin en sevilen gruplarından Ezginin Günlüğü’nü Güzelbahçe’mizde misafir ettik. Çok keyifli bir gece yaşattılar bizlere. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bir halkın bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakıldığı ve bu uğurda can verildiği 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en güzel şekilde kutlamak için bir aradayız. Başta Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna şehit ve gazi olmuş vatan evlatlarını saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Zafer Bayramı konserlerimiz devam edecek. Bu coşkuyu bir arada yaşamak için tüm hemşerilerimi konserlerimize davet ediyorum” diye konuştu. “Aşk Bitti, Leyla, Benim Adım Ebruli” gibi sevilen birçok parçayı söyleyen gruba zaman zaman seyircilerin de eşlik etmesiyle konserde büyük coşku yaşandı. Bazı şarkılarda seyircilerin ayakta dansı coşkuyu daha da büyüttü.

Konser sonunda Başkan Mustafa İnce Gruba çiçek vererek günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Konserleri 1 Eylül’de Onur Akın, 9 Eylülde Devrim Seyrek, Korhan Özgören, Emre Çamtepe ve 11 Eylül’de İlkay Akkaya konserleriyle devam edecek.