IMGS3125

Berkin Elvan Güzelbahçe’de anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına isabet eden gaz kapsülü yüzünden uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde Güzelbahçe’deki Berkin Elvan Parkı’nda heykeli önünde anıldı.

Güzelbahçe Yaka Mahallesi’ndeki Berkin Elvan Parkın da düzenlenen anmaya, Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri, CHP ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

‘Birliğimizi bozmadan mücadeleye devam edeceğiz’

Gerici düşüncelerle mücadelenin önemine değinen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ‘‘Hayatımızda birçok şey değişti. Ancak Gezi Olayları’nda, daha yaşanabilir bir doğa, özgür ve demokratik ülke için bu uğurda mücadele edip yaşamını yitiren Berkin Elvan ve diğer canlarımızın karşı çıktığı anlayış değişmedi. Hatta bu anlayış daha da kötüye gidiyor. Doğamız talan ediliyor. Halkı aydınlatmaya çalışan sadece fikirlerini dile getiren aydınlarımız ya hapse atılıyor ya da halkın içinde meydan dayağına maruz kalıyor. Ekonomimiz kötü durumda. Bu zihniyetle olan mücadelemiz, bu anlayışın tamamen yok olmasına kadar sürecek. Doğruları anlatmaya, savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz. İnanışımızı ve birliğimizi bozmadığımız sürece bu uğurda Berkin gibi kaybettiğimiz birçok canımızın da çabası boşa çıkmayacak. Berkin’i bu duygu düşünceler içinde saygıyla anıyorum. Anne ve babasının acıları paylaşıyorum’’ dedi.

‘Halkımıza inancımız tam’

İlk seçimde bu iktidarı hak ettikleri yere göndereceklerini ifade eden CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, ‘‘Daha güzel bir ülkede yaşamak için hayatının baharında koparıldı. Bunu yapanlar, onu hayattan koparanlar ellerini kollarını sallayarak geziyor. İlk seçimde bu iktidarı layık olduğu yere göndereceğiz. Bu halka inanıyoruz. Çocuklar öldürülmesin, şekerde yiyebilsinler. Berkin Elvan ve bu uğurda yitirdiğimiz tüm canların önünde saygıyla eğiliyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından anmaya katılanlar Berkin Elvan heykeline karanfil bıraktılar.