Aras Kaynarca

Kurs Ücretleri Orman Olacak

Güzelbahçe Belediyesi, spor kursları ve spor salonlarından alınacak ücretlerini Güzelbahçe’nin ağaçlandırılması için kullanacak.

Güzelbahçe Belediyesi Şubat ayı meclisinde tarife cetveline konulan spor kursları ve spor salonları tahsis ücretleri Güzelbahçe’nin yeşil dokusuna katkı olarak harcanacak. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Aras Kaynarca söz alarak görüş bildirdi. Kaynarca, “ Öncelikle komisyonun yapmış olduğu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Mazbata da geçtiği gibi dar gelirlilerden herhangi bir ücret alınmayacak. Bu tarife cetveline göre bu salonlar bir özel şirket işletmiş olsa bu saat ücretleriyle işletmesini döndüremeyeceği açık. Tabi belediyemizin buradaki amacı gelir elde etmek değil burayı kullanacak vatandaşlarımızın bu sahalarla ilgili belediye çalışmalarıyla ilgili aidiyeti artıracak bir çalışmaya gidildiğini görüyoruz. Sayın başkanım meclis huzurunda sizlere teşekkür etmek istiyorum. 40-50 gün içerisinde iki ayrı büyük çapta fidan dikimi yaptınız. Yakın bir zamanda ‘Z’ Kuşağı gençleri ile ilgili bir fidan dikimi da olacak. Bu ağaçlar büyüyüp ormana dönüşecekler. Bu aidat ya da saat ücretlerinden oluşacak gelirin her ay alınacak bin fidanla çok daha anlamlı olacağı düşüncesindeyim. Bu alınan fidanların Güzelbahçe ve başka ilçelere hatta illerdeki belediyelere hiçbir siyasi parti ayırımı gözetmeden gönderirsek, bunun maddi değerinden çok, yaratacağı dayanışma duygusunu pekiştirecektir. Böylelikle bu salonları kullanan Güzelbahçeli hemşerilerimizin de böyle bir çalışmada katkıda bulunmaktan mutluluk duyacaklarını düşünüyorum” dedi.

Güzelbahçe Belediye Başkan Mustafa İnce, CHP Grup Sözcüsü Aras Kaynarca’nın görüşünün yerinde olduğunu belirterek,  “Buradan hemen talimatı veriyorum, mali hizmetler müdürlüğümüz yılsonuna doğru spor kursları ve spor salonları tahsisinden gelecek ücretlerin akışını kontrol ederek elde edilecek gelirleri fen işleri bünyesindeki bitki alımlarımızdan bitki kalemi olarak ağaçlandırma faaliyetlerinde harcanması için gelir tespitlerini yapsınlar biz de bu geliri fidan dikimi için kullanalım. Güzelbahçeli vatandaşlarımızda spor yaparken ödemiş oldukları ücreti ağaçlandırma çalışmalarına gittiğini bilmiş olacaklar. Aras beyin bu güzel önerisi için teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız hem spor yapacak hem de doğaya katkı sunmuş olacak” dedi.