IMGL5906

Güzelbahçe’nin Mavi Bayraklı Plajı’nda Milli Sporcular Yetişiyor

Türkiye’yi birçok alanda temsil eden 12 Milli Triatlon sporcusu Güzelbahçe Belediyesi’nin ilk Mavi Bayraklı Plajında eğitim görüyor.

Korornavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yarışmaların iptal edildiği ve havuzların kapalı olması nedeniyle İzmir Gençlik Spor Modern Triatlon Takımı Haziran ayından beri Güzelbahçe Belediyesi’nin Mavi Bayrak alacağı Siteler Mahallesi Plajında eğitim görüyor. Milli sporcuları Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ziyaret etti, başarılar diledi.

‘Bizleri gururla temsil ediyorlar’

Güzelbahçe Siteler Mahallesi plajında eğitim gören Milli Sporcuları ziyaret eden Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Sizleri burada ağırlamak bizlerin için gurur. 12 Milli Sporcu bizim yakın zamanda Mavi Bayrak alacağımız plajda eğitim görmeleri Güzelbahçe için bir prestijdir. Mavi Bayraklı plajları çoğaltıp hem halkımız için hem sizin gibi sporcuların eğitim göreceği alanlar yaratmak için çalışıyoruz. İnanıyoruz ki Güzelbahçe’nin bu güzelliği sizlere güzel ve büyük başarılar getirecektir. Bize düşen bir görev olursa seve seve yapmaya hazırız. Sizlerin başarısı ülkenin başarısıdır. Sizlerle gurur duyuyoruz” diye konuştu. Antrenörlerle bir süre sohbet eden Başkan İnce, Milli Sporcularla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

İzmir Gençlik İl Spor Müdürlüğü Triatlon branşı antrenörleri Alper Tolga Köksoy ve Mert Onaran tarafından eğitilen 12 milli sporcu, geçmiş dönemde Balkan şampiyonası ve Avrupa şampiyonasına katılıp, birçok başarıyla imza attı. Aralarında Tuna Tunca (otizm) ile Umurcan Aydınoğlu (mental) 2 özel sporcu da bulunmakta. İki sporcunun da Türkiye sıralamasında dereceleri bulunmakta. Tuna Tunca Engelli Kategorisinde; Çanakkale’de 2’inci, İstanbul’da 8’inci oldu. Özdere Kış Kupası açık su yarışmasına 2 yıl yer aldı.

Haftada 20 ila 22 saat antrenman yapan Milli sporcular, Haziran ayı başından beri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 9:30’da 60km bisiklet antrenmanını Güzelbahçe’de sonlandırıp ardından 5 saat yüzme antrenmanı daha sonra 5 saat koşu 12 saatte bisiklet sürerek 22 saatlik çalışmalarını çalışmalarını tamalıyorlar.