IMG 6976

Güzelbahçe’de Havai fişek artık ‘Yasak’

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamadan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çağrısına Güzelbahçe Belediye Başkanı ‘biz de etkinliklerimizde artık havai fişek gösterileri yapmayacağız’ dedi.

Sakarya Hendek’te bir havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada 7 vatandaşın hayatını kaybetmesinden sonra dün taşınması esnasında tekrar patlama yaşanmış ve üç askerimizin şehit olmuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer etkinliklerde havai fişek gösterilerine son vereceklerini belirtti. İlçe Belediyelerinden de bu çağrıya uymalarını istedi. Katıldığı bir televizyon programında çağrıya cevap veren Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Sakarya Hendek’te yaşanan patlama sonucu 7 vatandaşımızı kaybetmiştik. Ardından taşınması esnasında yine bir patlama meydana geldi ve 3 askerimiz bu esnada şehit oldu. Üst üste iki büyük acı yaşadık. On can ve yaralanan vatandaşlarımız oldu. Gerçekten büyük bir acı. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve görevi başında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

İzmir büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer tüm etkinliklerde artık havai fişek kullanmayacaklarını belirttiler ve biz ilçe Belediye Başkanlarına da bu konu çağrıda bulundu. Bizlerde Güzelbahçe Belediyesi olarak yapacağımız etkinliklerde havai fişek gösterilerine artık son veriyoruz. Doğada büyük bir tahribata yol açıyor. Kuşlar, kediler köpekler yani tüm doğada yaşayan canlıya ciddi zararlar veriyor. Bizler artık buna son veriyoruz.” diye konuştu.